Posted on

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve öteki gök cisimlerinin insanlar üzerindeki etkilerini inceleyen bir gök ilim dalıdır. Bu ilim dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce senedir insanların yaşamlarına doğrultu veren bir açıklıkç olmuşdolaşma ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çtuzakışmalarında, çeşitli gök cisimlerinin insanların nefis özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve ayrıca gelecekteki hayatlarına tesirleri incelenir. Bunlar çoğu kez Burç Yorumları adı şeşnda yapılır.

  • Astrologlar, doğum tarihleri, doğum saatleri ve doğum yerleri kabilinden ferdî bilgileri kullanarak, insanların burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanlar üzerindeki tesirleri incelenir ve bu bilgiler, doğum haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlarına hayatlarında rast adımları atmaları sinein tavsiyelerde bulunur ve sistem gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri beyninde, gezegenlerin hareketlerini belirten astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini oyun eden ritüel burçları ve doğum haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak mekân tuzakır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Mevlit hariktalrında farklı alanları oyun eden evlerdir.
Kocaoğlann Burçları Kocaoğlann sene içinde ne burçta bulunduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçfecir oluşan halka şeklinde bir gök haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne derece insanların hayatlarına doğrultu veren bir disiplindir. Bugün bile insanlar, insanların burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine muhteşem alaka göstermektedirler. Bununla omuz omuza astrolojinin uygulanması ve kullanımı konusunda mukannen görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri adına getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, çoğu kez doğum haritası yorumlamak, nefis analizi inşa etmek, aşk ve bağ astrolojisi, kariyer astrolojisi, finansal astroloji, mizaç astrolojisi kabilinden konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin varlıkındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında ne meslekte ne derece muvaffakiyetlı olacakları konusunda astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Mevlit haritası yorumlamak, astrologların en temel görevlerinden biridir. Kişinin doğum tarihine, saatine ve adına bakılırsa hazırlanan doğum haritası, kişinin potansiyellerini ve hayatını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yaptıkları tefsir ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Ancak astrolojinin muhakkak bir ileri tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği bile unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan kabilinden muvaffakiyetlı astrologlar, astrolojinin sadece bir rehberlik aracı olduğunun değerliı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji için elan bir tomar marifet sahibi edinmek istiyorsanız, biraşkın terimle huzurlaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin sinein Astroloji Terminolojisi’ni keşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve doğum haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi sinein kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan star grupları olarak görülür. Burçlar, bir doğum tarihine bakılırsa belirlenir ve biraşkın kişiye bakılırsa nefis ve gelecekteki olaylar için marifet verebilir.

  2. Arslan Burcu: Ekseri 23 Temmuz – 22 Ağustos tarihleri beyninde doğanlar sinein kullanılan bir burçdolaşma. Yaratıcı, cöyiğit ve özgüvenli nefis özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Kamer Burcu: Mevlit haritasında Kamer’ın olduğu burçdolaşma. Kamer burcu, bir kişinin hissî yönden ne hissettiğine, hassasiyetine ve dem aldığı kabilinden yaşyalnız şekline eser değer.

Burç yorumlaması için çok bir tomar marifet sahibi edinmek sinein, astroloji terminolojisine aşina edinmek önemlidir.

Fehva Manaı
Mevlit haritası Bir kişinin doğum çabucak gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Mevlit çabucak yükselen burçdolaşma. Kişinin kendini deyiş ika şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi için marifet verir.
Natal harita Mevlit hatırandaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin varlıkındaki olaylar ve nefis özellikleri ile müteallik ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde faaliyet ederken bir ayrıksı gezegen veya burçla kesişmesidir. Bu, kişinin varlıkındaki etkilere eser edebilir.
Retrolar Bir gezegenin doğrultuünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde bileğaksiyonimlere eser edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak biraz çaba gerektirse bile, rast bir şekilde kullanıldığında, nefis analizi, ileri tahmini ve elan katı çok süje için marifet tevdi konusunda enikonu bileğerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir